NOWOŚĆ : NICI PDO I KARBOKSYTERAPIA TWARZY I CIAŁA
Włocławek, ul. Reja 16/18
tel. 0604 638 758

Pedicure

Kosmetyczny z użyciem frezarki

Pedicure frezarkowy stosuje się w celu wygładzenia zrogowaciałego naskórka zniszczonych stóp. Przy tego typu zabiegu zastosowanie mają różnego rodzaju preparaty zmiękczające naskórek oraz specjalistyczne frezarki. Pedicure wykonywany frezarką skraca czas zabiegu, podnosi jego jakość i sprawia, że pedicure jest zabiegiem przyjemnym i bezbolesnym.Skracane są paznokcie stóp, opiłowane, zredukowane ewentualne zgrubienia paznokcia(rogowacenie starcze). Stopa opracowywana jest frezarką(stwardnienia na piętach, modzele, płytkie odciski, wały paznokciowe), następnie wykonywany jest peeling i krótkie "moczenie" stóp. Na stopy nakładana jest maska bądź krem nawilżający ze środkiem antygrzybiczym, wycinane ewentualne skórki wokół paznokcia. Paznokcie przemywamy odtłuszczaczem i malujemy na konkretne życzenie klientki.

Leczniczy

Obok usługi manicure i przedłużania paznokci jest doskonałym uzupełnieniem oferty studia paznokci. Po odpowiednim przeszkoleniu, możemy nie tylko zadbać o piękny wygląd stóp naszych klientek, ale również pomóc w usunięciu takich dolegliwości, jak wrastające paznokcie, odciski, modzele czy pękające pięty.

Przed rozpoczęciem każdego zabiegu pedicure, należy dokładnie obejrzeć stopy klientki, ocenić stan skóry i paznokci pod kątem ewentualnych zmian chorobowych (np. grzybicy). Jeżeli zauważymy niepokojące nas zmiany należy odesłać klientkę na dodatkową konsultację lekarską. Jeśli stopy nie wymagają leczenia, możemy przystąpić do pierwszego etapu zabiegu. Początkowo zabieg wykonujemy identycznie jak klasyczny, zmiany w postaci wrastających paznokci czy odcisków usuwamy po kilkuminutowym namoczeniu stóp.

Odciski są to miejsca nadmiernego zrogowacenia naskórka, wyraźnie odgraniczone z mniej lub bardziej twardym trzpieniem, wrastającym w głąb tkanek miękkich, powodującym uciążliwy ból. Powstają w wyniku nadmiernego dwustronnego ucisku spowodowanego z góry przez obuwie, a od dołu przez kości stopy. Z tego też powodu odciski spotykamy często w miejscach deformacji palca lub stopy oraz przy noszeniu nieodpowiedniego obuwia.

W pierwszej fazie musimy usunąć wierzchnią warstwę zrogowaciałego naskórka do jego spiłowania proponuję zastosowanie gruboziarnistego frezu diamentowego, a do wygładzenia drobnoziarnistego, natomiast do usunięcia samego trzpienia używamy innego rodzaju frezu bądź sterylnych cążków tak, aby usunąć cały odcisk wraz z korzeniem.

Natomiast modzele charakteryzują się płaskim zrogowaceniem skóry, o zabarwieniu żółtobrunatnym i nie posiadają trzpienia, powstają tak jak odciski w wyniku nadmiernego ucisku. Tutaj również najbardziej bezpieczną metodą będzie zastosowanie frezarki. Przy usuwaniu modzeli, najlepiej jest użyć grubo i drobno ziarnistych frezów diamentowych lub frezów gumowych z nakładkami ściernymi.

W przypadku stwierdzenia wrastania paznokcia za pomocą specjalistycznych narzędzi musimy usunąć tę część paznokcia, która nadmiernie wbija się w wał paznokciowy. Pamiętajmy, aby przy wykończaniu nie zostawiać żadnych ostrych kantów, które mogą spowodować nawrót dolegliwości. Możemy także nauczyć klientkę tamponady, czyli odpowiedniego codziennego podkładania nasączonej oliwką watki pod wrastający paznokieć, która spowoduje zmiękczenie i unoszenie go do góry.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie. X zamknij