NOWOŚĆ : NICI PDO I KARBOKSYTERAPIA TWARZY I CIAŁA
Włocławek, ul. Reja 16/18
tel. 0604 638 758

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych, niechirurgicznych zabiegów regeneracyjnych. Stosowana jest dla poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia i rewitalizacji.

NA CZYM POLEGA MEZOTERAPIA IGŁOWA ?

Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych lub preparatów mających na celu poprawić kondycję skóry i przywrócić jej zdrowy wygląd.

Wstrzykiwane substancje i preparaty to specjalne "koktajle" zawierające m. in.: witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, krzem, enzymy, L-karnityna czy kofeina. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjenta oraz rodzaju wykonywanego zabiegu.

Skórę u osób bardzo wrażliwych można wcześniej znieczulić specjalną maścią ( AneStop, EMLA ).

NA JAKIE PROBLEMY SKÓRNE STOSUJE SIĘ MEZOTERAPIĘ IGŁOWĄ ?

Mezoterapię igłową stosuje się w celu odbudowy, odżywienia, nawilżenia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Zmniejsza objawy starzenia się skóry, takie jak zmarszczki wokół oczu, ust, na szyi i dekolcie, utarta elastyczności i napięcia oraz zwiotczenie.

Ponadto mezoterapia jest jedną z najefektywniejszych metod leczenia cellulitu i rozstępów oraz redukcji tkanki tłuszczowej ponieważ po dostarczeniu w głąb skóry aktywnych preparatów poprawia mikrokrążenie w tkance podskórnej i zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych.

Mezoterapia igłowa przynosi znaczące rezultaty w zapobieganiu wypadania włosów oraz leczeniu łysienia.

JAKICH EFEKTÓW MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU ?

Dostarczane skórze substancje aktywne pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, przywracają odpowiedni stopień nawilżenia skóry, poprawiają jej elastyczność i napięcie. Przywracają skórze młody i zdrowy wygład. Mezoterapia wspiera modelowanie sylwetki, poprawia jędrność brzucha i wysmukla ciało. W przypadku łysienia proces zostaje zatrzymany, a w ok. 30% przypadków następuje odrastanie włosów.

JAK CZĘSTO NALEŻY POWTARZAĆ ZABIEG ?

Rezultaty zabiegu widoczne są po wykonaniu serii zabiegów przez okres od dwóch do trzech miesięcy. Zabiegi wykonuje się najczęściej z częstotliwością 3 zabiegów co 2 tygodnie, następnie 3 zabiegi co miesiąc i zabieg podtrzymujący efekt leczenia co 3-6 miesięcy.

CZY WYSTĘPUJĄ JAKIEŚ NIEDOGODNOŚCI ZWIĄZANE Z ZABIEGIEM ?

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i może pojawić się delikatny obrzęk jednak już po kilku pierwszych dniach odzyskuje swój naturalny koloryt. Bardzo rzadko w miejscach wkłuć powstają siniaczki lub wybroczyny.

JAKIE SĄ REKOMENDOWANE ZABIEGI DODATKOWE I UZUPEŁNIAJĄCE ?

Mezoterapia igłowa stanowi uzupełnienie wielu zabiegów. Bardzo dobre efekty daje w połączeniu z mikrodermabrazją ,peelingiem kawitacyjnym i peelingami chemicznymi, które stanowią doskonałe przygotowanie do mezoterapii.

PRZECIWWSKAZANIA DO MEZOTERAPII IGŁOWEJ:

• ciąża oraz karmienie piersią
• stany ropne i zapalne skóry w miejscu podania
• alergie na stosowany preparat
• opryszczka
• cukrzyca
• choroby nowotworowe • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
• skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa-ryzyko powstania zwłóknień)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie. X zamknij