Manicure
Biologiczny
Podczas wykonywania zabiegu manicure biologicznego nie używa się narzędzi metalowych (pilników, cążek, podważaczy). Do pracy wykorzystuje się pilniki papierowe, szklane, patyczki z drzewa pomarańczowego oraz żele i płyny zmiękczające naskórek.
Klasyczny
Polega na usunięciu naskórka nachodzącego na płytkę paznokcia. Podczas wykonywania zabiegu manicure klasyczego wykorzystuje się pilniki, cążki do paznokci oraz do wycinania naskórka, łopatka do podważania naskórka.
Japoński
Zabieg manicure japońskiego jest niezwykle prosty i przyjemny dla klientki. W przeciwieństwie do innych zabiegów nie trwa zbyt długo. Umawiając się na manicure japoński możemy przyjąć, że będzie on trwał od trzydziestu do czterdziestu minut. Na samym początku następuje przygotowanie płytki paznokcia. Usuwa się wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, w tym celu używa się kopytka lub patyczka z drzewa pomarańczowego. Następnie bardzo delikatnie należy paznokieć zmatowić. Wykonujemy to delikatnym blokiem polerskim wykonując zdecydowany ruch od wału paznokcia po wolny brzeg. Zmatowiony paznokieć jest odtłuszczony i przygotowany do dalszego postępowania.
Najważniejszą czynnością jest wmasowanie specjalnej pasty. Jest ona bogatym źródłem witamin i substancji, które mają duży wpływ na poprawę stanu płytki paznokcia. Pastę nakłada się i wpasowuje dzięki specjalnej polerce. Długość wykonywanej czynności zależy od stanu płytki paznokcia i rodzaju produktu, którego używa kosmetyczka. Płytkę poleruje się tak długo, aż zacznie się ona ładnie błyszczeć i będzie odpowiednio gładka. Bardzo ważny jest sposób polerowania płytki. Robi się to określonym ruchem i tylko w jednym kierunku. W przeciwnym razie manicure może odnieść skutek zupełnie przeciwny i zaszkodzić płytce paznokcia.
Końcowym etapem zabiegu jest wmasowanie w paznokcie pudru. Jego skład sprawia, że efekt końcowy zabiegu jest wręcz zaskakujący dla klientki. Warunkiem jego nałożenia jest jednak idealnie gładka, lśniąca płytka paznokcia. Nałożenie pudru jest zakończeniem zabiegu manicure japońskiego. Jego efektem muszą być ładnie lśniące oraz bardzo gładkie paznokcie. Efekt utrzymuje się przez około 3 tygodnie, w zależności od tego w jaki sposób dba się o ręce. Dla uzyskania trwałego efektu najlepiej jest powtarzać manicure japoński regularnie - przynajmniej raz w miesiącu. Jego efektów nie można porównać z żadnym innym zabiegiem manicure. Nie posiada on również wielu cech wspólnych z innymi rodzajami manicure. Oczywiście zanim kosmetyczka przystąpi do wykonania manicure japońskiego powinna dokładnie obejrzeć płytkę paznokcia i wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, które mogą wykluczyć wykonanie zabiegu.
Hybrydowy - Lakiery hybrydowe
Żele soak off wyglądające jak lakiery do paznokci, które po nałożeniu na płytkę paznokcia należy utwardzić. Lakiery hybrydowe wykorzystywane do manicure hybrydowego charakteryzują się długą trwałością i są zdecydowanie bardziej przyjazne niż nakładanie tipsów. Paznokieć delikatnie matowimy i nakładamy warstwę żelu przygotowującego(Base Coat), utwardzamy 2 min w lampie UV lub LED 1 min ,następnie pierwszą warstwę kolorowego lakierożelu-ponownie utwardzamy. Po kolejnych 2 min (bez przemywania) nakłada się drugą warstwę hybrydy i znowu utwardzamy. Po tym czasie nakładamy Finish Base dla wzmocnienia lakierożelu i lepszego połysku. Na skórki możemy nałożyc cieniutką warstwę oliwki.