Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych, niechirurgicznych zabiegów regeneracyjnych. Stosowana jest dla poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia i rewitalizacji.
NA CZYM POLEGA MEZOTERAPIA IGŁOWA ?
Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych lub preparatów mających na celu poprawić kondycję skóry i przywrócić jej zdrowy wygląd.
Wstrzykiwane substancje i preparaty to specjalne "koktajle" zawierające m. in.: witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, krzem, enzymy, L-karnityna czy kofeina. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjenta oraz rodzaju wykonywanego zabiegu.
Skórę u osób bardzo wrażliwych można wcześniej znieczulić specjalną maścią ( AneStop, EMLA ).
NA JAKIE PROBLEMY SKÓRNE STOSUJE SIĘ MEZOTERAPIĘ IGŁOWĄ ?
Mezoterapię igłową stosuje się w celu odbudowy, odżywienia, nawilżenia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Zmniejsza objawy starzenia się skóry, takie jak zmarszczki wokół oczu, ust, na szyi i dekolcie, utarta elastyczności i napięcia oraz zwiotczenie.
Ponadto mezoterapia jest jedną z najefektywniejszych metod leczenia cellulitu i rozstępów oraz redukcji tkanki tłuszczowej ponieważ po dostarczeniu w głąb skóry aktywnych preparatów poprawia mikrokrążenie w tkance podskórnej i zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych.
Mezoterapia igłowa przynosi znaczące rezultaty w zapobieganiu wypadania włosów oraz leczeniu łysienia.
JAKICH EFEKTÓW MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU ?
Dostarczane skórze substancje aktywne pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, przywracają odpowiedni stopień nawilżenia skóry, poprawiają jej elastyczność i napięcie. Przywracają skórze młody i zdrowy wygład. Mezoterapia wspiera modelowanie sylwetki, poprawia jędrność brzucha i wysmukla ciało. W przypadku łysienia proces zostaje zatrzymany, a w ok. 30% przypadków następuje odrastanie włosów.
JAK CZĘSTO NALEŻY POWTARZAĆ ZABIEG ?
Rezultaty zabiegu widoczne są po wykonaniu serii zabiegów przez okres od dwóch do trzech miesięcy. Zabiegi wykonuje się najczęściej z częstotliwością 3 zabiegów co 2 tygodnie, następnie 3 zabiegi co miesiąc i zabieg podtrzymujący efekt leczenia co 3-6 miesięcy.
CZY WYSTĘPUJĄ JAKIEŚ NIEDOGODNOŚCI ZWIĄZANE Z ZABIEGIEM ?
Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i może pojawić się delikatny obrzęk jednak już po kilku pierwszych dniach odzyskuje swój naturalny koloryt. Bardzo rzadko w miejscach wkłuć powstają siniaczki lub wybroczyny.
JAKIE SĄ REKOMENDOWANE ZABIEGI DODATKOWE I UZUPEŁNIAJĄCE ?
Mezoterapia igłowa stanowi uzupełnienie wielu zabiegów. Bardzo dobre efekty daje w połączeniu z mikrodermabrazją ,peelingiem kawitacyjnym i peelingami chemicznymi, które stanowią doskonałe przygotowanie do mezoterapii.
PRZECIWWSKAZANIA DO MEZOTERAPII IGŁOWEJ:
• ciąża oraz karmienie piersią
• stany ropne i zapalne skóry w miejscu podania
• alergie na stosowany preparat
• opryszczka
• cukrzyca
• choroby nowotworowe
• stosowanie leków przeciwkrzepliwych
• skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa-ryzyko powstania zwłóknień)