NOWOŚĆ : NICI PDO I KARBOKSYTERAPIA TWARZY I CIAŁA
Włocławek, ul. Reja 16/18
tel. 0604 638 758

Medycyna estetyczna-wypełniacze ( kwas hialuronowy )

Medycyna estetyczna

Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem tkanki łącznej, a dziś jest istotą badań "przeciw starzeniu". Jego zadaniem jest nawilżanie, odżywianie i uelastycznienie skóry,wzmocnienie tkanek skóry i poprawienie kolorytu. W nawodnieniu, jędrności, gęstości i wszystkich innych właściwościach skóry, kwas hialuronowy odgrywa znaczącą rolę. Pełni również rolę ochronną przed wolnymi rodnikami o działaniu przeciwutleniającym, typu scavenger czy neosyntezy kolagenu i innych istotnych działań biologicznych. Badania pokazują, że ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się znacznie wraz z wiekiem i to powoduje powstawanie zmarszczek i niedoskonałości skóry, takich jak utrata napięcia i elastyczności.

Na czym polega wypełnianie zmarszczek ?

Zabieg wypełnienie zmarszczek polega na śródskórnym lub podskórnym podaniu przeźroczystego, jednorodnego i biodegradalnego żelu na bazie kwasu hialuronowego pochodzenia nie odzwierzęcego. Preparat podaje się pod zmarszczkę co w efekcie powoduje ich zmniejszenie lub całkowite usunięcie.

Wskazania do zastosowania kwasu hialuronowego

• zmniejszenie bruzd nosowo-wargowych (zmarszczki między nosem i ustami)
• uzupełnienie objętości lub zaznaczenie konturu ust
• podniesienie opadających kącików ust, i redukcja tzw. zmarszczek marionetki
• zmarszczki górnej wargi (tzw.zmarszczki palacza)
• zmarszczki wokół oczu (tzw. kurze łapki i dolina łez)
• poziome zmarszczki na czole
• wypełnianie policzków

Przeciwwskazania

• ciąża i laktacja
• stany zapalne skóry, np. opryszczka
• kolagenozy
• alergia na kwas hialuronowy
• nieustabilizowana cukrzyca
• terapia p/nowotworowa
• choroby krwi
• choroby autoimmunoagresji
• epilepsja
• wirusowe zapalenie wątroby

Jak często wypełniać zmarszczki kwasem hialuronowym ?

W przypadku wypełniania zmarszczek efekty utrzymują się przez okres 3-12 miesięcy. Długość utrzymywania się efektów uzależniony jest od rodzaju wstrzykiwanego preparatu, rodzaju skóry, obszaru, ilości wstrzykniętego produktu, techniki wstrzykiwania, jak również od stylu życia osoby poddającej się zabiegowi. Retusz wykonany kilka tygodni po pierwszym zabiegu pozwala na przedłużenie lub zoptymalizowanie jego efektów.

przypdaek 1
ocena kliniczna
przypdaek 1
ocena kliniczna
Ocena kliniczna 1
przed zabiegiem
Ocena kliniczna 2
przed zabiegiem
Ocena kliniczna 1
po zabiegu
Ocena kliniczna 2
po zabiegu
przypdaek 1
ocena ultrasonograficzna
przypdaek 1
ocena ultrasonograficzna
Ocena ultrasonograficzna 1
wyjściowa
Ocena ultrasonograficzna 2
wyjściowa
Ocena ultrasonograficzna 1
po 35 dniach
Ocena ultrasonograficzna 2
po 35 dniach

STRESZCZENIE: Ultrasonografia skóry to metoda nieinwazyjna, która znalazła szerokie zastosowanie w ocenie zmian skórnych związanych z wiekiem, a występowanie podnaskórkowego pasma ubogoechogenicznego (SLEB) w toku różnorodnych badań udało się powiązać ze stałym wystawieniem na działanie promieni ultrafioletowych. Ponieważ echogeniczność SLEB jest związana ze starzeniem na skutek działania światła, celem niniejszego badania była ocena metodą ultrasonograficzną wpływu mezoterapii, metody leczenia, jaka jest dziś stosowana w dermatologii kosmetycznej do odmładzania skóry. na proces słonecznego starzenia się skóry. Dwadzieścia kobiet (średnia wieku: 46,7 z przedziału 40–60 lat), mających umiarkowane objawy słonecznego starzenia się skóry na grzbietach dłoni, uczestniczyło w badaniach i zostało poddanych czterotygodniowej terapii mikrozastrzyków z soli kwasu hialuronowego (HA) pochodzenia biotechnologicznego (1 000 Kd) w ramach cotygodniowych zabiegów. U wszystkich pacjentek podczas każdej wizyty zostało przeprowadzone badanie ultrasonograficzne, a w tydzień po ostatnim zabiegu również przeprowadzono badanie ultrasonograficzne w celu oceny zmian echogeniczności SLEB w trakcie leczenia. Pod koniec badania udało się uzyskać znaczące statystycznie zwiększenie (p < 0,001) echogeniczności SLEB (u 15 z 19 uczestników, którzy ukończyli badania, zaobserwowano średni wzrost liczby punktów o 31,3%). Ponieważ echogeniczność SLEB jest związana ze starzeniem na skutek działania światła słonecznego (12), celem niniejszego badania był ocena metodą ultrasonograficzną wpływu mezoterapii (nazywanej również bioodmłodzeniem, biorewitalizacją albo mezoliftingiem), metody leczenia, jaka jest dziś stosowana w dermatologii kosmetycznej do odmładzania skóry (14–18). Do wizualizacji i oszacowania stopnia zmian skórnych spowodowanych starzeniem zaczęto ostatnio stosować ultrasonografię wysokiej częstotliwości. Wykazano, że niektóre cechy tkanek, takie jak zwłaszcza kolagen skórny, skład i ukierunkowanie, mają wpływ na echogeniczność skóry.
Czynniki te wpływają na liczbę połączeń kolagenowych z macierzą pozakomórkową, a zatem na stopień ich równomiernego rozproszenia. Ponieważ echo skórne jest generowane na granicach włókien kolagenowych i przez otaczającą je bogatą w wodę substancję bazową, zmiany zarówno we włóknach, jak i w składniku płynnym, prawdopodobnie będą miały wpływ na echogeniczność.
Zwłaszcza elastoza i niszczenie kolagenowej warstwy zasadochłonnej przyczyniają się do obniżenia echogeniczności i pojawienia się zjawiska SLEB, co zostało dowiedzione poprzez porównanie obrazów ultrasonograficznych z cechami histopatologicznymi (10,12).
Otwarte badania na 20 pacjentkach z obiektywnymi oznakami starzenia się skóry na grzbietach dłoni.
VISCODERM 16 mg/ml (N=10) lub 20 mg/ml (N=10) podawany raz na tydzień, przez 4 tygodnie.
Ocena wyników za pomocą badania ultrasonograficznego przed każdą sesją zabiegową oraz 7 dni po ostatnim zabiegu.
Badanie ultrasonograficzne u pacjentki leczonej preparatem VISCODERM. Ultrasonografia skórna to metoda stosowana do wizualizacji i oceny ilościowej zmian skórnych, a w szczególności ubogoechogenicznego pasma podnaskórkowego (SLEB) w skórze, powiązanego z elastozą, defektem kolagenowym i odkładaniem glikozoaminoglikanów i wody, jest uznawana za znaczącą oznakę starzenia się skóry.
Skuteczność potwierdzona badaniem ultrasonograficznym. Wyraźny wzrost echogeniczności SLEB został zaobserwowany u 75% pacjentek leczonych preparatem VISCODERM, wraz ze znaczącą poprawą w strukturze skóry.
Zwiększona gęstość kolagenu. Zmiany obrazu ultrasonograficznego były prawdopodobnie związane ze zwiększoną gęstością kolagenu wywołaną wskutek leczenia aktywności fibroblastów.

ALIAXIN dla harmonijnych i uitrzymanych w równowadze estetycznych rezultatów. Piękna wolumetria twarzy z wyraźnym młodzieńczym konturem, uszlachetnienie symetrii twarzy, tonizacja skóry, elastyczność i hydratyzacja: to estetyczne i lecznicze skutki zagwarantowane przez ALIAXIN. ALIAXIN to także efekt naturalnego liftingu, łączy w sobie funkcję biologicznej stymulacji do precyzyjnej naprawy struktury kolagenu w skorze właściwej, TRZY ROŻNE FORMUłY W wyniku badań Instytutu Rozwojowego Laboratorium Farmaceutycznego IBSA powstał kwas hialuronowy, ktorego unikalną właściwością jest ZROŻNICOWANA VISCOELASTYCZNOŚĆ PEPARATU. Maksymalną skuteczność kliniczną zapewnia produktowi kombinacja połączeń kwasu hialuronowego o ROŻNYCH CIEŻARACH CZĄSTECZKOWYCH i różnym OPATENTOWANYM STOPNIU ICH USIECIOWANIA. To właśnie te wyjatkowe właściwości definiują INNOWACYJNE PODEJŚCIE TERAPEUTYCZNE.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie. X zamknij